Home » O mnie i o blogu

O MNIE I O BLOGU

Hej! Cieszę się, że tu jesteś!Mam na imię Mateusz. Prywatnie, wraz z zona jak i dwiema wspaniałymi córkami tworzymy szczęśliwą rodzinę. Moja praca to moja pasja – niosę pomoc i wsparcie osobom niepełnosprawnym w różnym wieku. Z zawodu kucharz, z wyboru pedagog. Dlaczego właśnie pedagogika? Pierwszym i najważniejszym powodem są moje dzieci. Wychowanie bliskościowe, pedagogika Montessori, teoria przywiązania to metody, które popieram i w które szczerze wierzę.

Co tu znajdziesz?

Zostań na dłużej, a dowiesz się więcej o Bliskosciowym wychowaniu i AAC. Jest to nieoceniona pomoc w wychowaniu potomstwa. Komunikacja, bliskość, wspólnie spędzone chwile – to coś, co cenię w rodzinie. Warto o to zawalczyć by móc wspominać szczęśliwe dzieciństwo własnych dzieci, gdy już zaczną chodzić na randki. ?

Podjąłem się stworzenia bloga poświęconego wychowaniu w duchu idei rodzicielstwa bliskości. Każdego dnia dokładam wszelkich starań by inspirować opiekunów, rodziców i nauczycieli. Moją misją jest szerzenie wiedzy o wychowaniu. Wychowaniu, które wspiera, docenia i usamodzielnia dziecko.

Własne doświadczenie pokazało mi, że połączenie pedagogiki Montessori wraz z innymi metodami przynosi znakomite efekty terapeutyczne i wychowawcze. Publikowane artykuły będą wzbogacane o przykłady wzięte z życia mojej rodziny. Poznacie twórcze sposoby na spędzanie czasu wolnego z dziećmi – DIY, gotowanie, rozmowy, niekonwencjonalne zabawy. Wychowanie może zyskać całkiem nowy wymiar, który bez wątpienia jest bardzo przyjemny dla obu stron.

Jeśli chcesz by Twoje dzieci rozwijały się w ich naturalnym tempie, pełnym radości i zrozumienia – zapewne znajdziesz tu niejedną cenną informację. Chcę by każde dziecko czuło się zrozumiane, kochane i doceniane. Wchodzisz w to? Ja jestem gotowy, dlatego zapraszam do lektury.